Choď na obsah Choď na menu
 


Jarná ouvertúra sa odkladá, takže prvé tri body získame doma s Dunajskou Stredou," začal tlačovku optimisticky športový riaditeľ ViOn-u Zlaté Moravce Milan Galaba. V pozitívnom duchu sa niesla polhodinka so zástupcami klubu, trénerom Horným a kapitánom Kuračkom.

O 12. MIESTE NEHOVORIA
Zlaté Moravce čaká nesmierne náročná jar. Mužstvo nastrieľalo na jeseň v súťažných zápasoch len deväť gólov a nazbieralo iba jedenásť bodov. Na predposlednú Nitru stráca ViOn štyri body. „Chceme hrať futbal a baviť ním divákov. Napriek tomu, že zimujeme poslední, o dvanástom mieste nehovoríme. Posilnili sme hráčsky káder i realizačný tím s cieľom, aby sa aj v ďalšej sezóne hrala v Zlatých Moravciach najvyššia súťaž," neskrýval odhodlanie majiteľ klubu Viliam Ondrejka. Ak by sme vypadli, tragédiu z toho robiť nebudeme, rozhodne futbal v Zlatých Moravciach pôjde ďalej. Verím však, že súťaž zachránime." Majiteľ klubu sa vyjadril aj k hráčskemu kolektívu: „Dal sa dokopy, je v ňom cítiť silu a odhodlanie."

 

HISTORICKÉ ZMENY
Počas zimy nastala v hráčskej kabíne poriadna hrmavica. Desiati odišli, ôsmi prišli. Zmena nastala aj na trénerských postoch, prišli Štefan Horný s Jurajom Jarábkom. Nastali u nás historicky najväčšie zmeny. Naša hra sa skvalitnila, strieľame viac gólov," hovorí prezident klubu Karol Škula. „Pred sezónou sme si dali cieľ skončiť do ôsmeho miesta, to sa pokúsime naplniť. Bude to nesmierne náročné, ale dali sme sa na boj...."

CHÝBA „BANDITA"

Zlaté Moravce odohrali v príprave desať zápasov. Sedem zápasov vyhrali, jeden remizovali a dva prehrali.
„Do mužstva prišla v rámci možností kvalita. Dôležitý bude vstup do jarných zápasov. Potrebujeme sa chytiť, byť psychicky odolní, treba nám nazbierať čo najviac bodov," rozhovoril sa tréner Horný. „Podstatné je, že sa kabína zomkla a cítiť odhodlanie ligu zachrániť. Kto bude vodcom tímu? Možno kapitán Kuračka, mohol by byť o niečo tvrdší.
Vysloveného „banditu" nemáme. Ak sa výsledkovo chytíme, kolektív lídra ani nepotrebuje." .

TENTORAZ BEZ PATÁLIÍ
Kapitán mužstva Peter Kuračka prekvapil výzorom, elegantné okuliare mu pasovali. Pred rokom mal počas prípravy patálie - najskôr havaroval, našťastie pokrčil len plechy auta, ale následne si zlomil nohu. Absentoval celú jar.
„Problémy ma tentoraz obišli," povedal. „Noví hráči priniesli kvalitu a zvýšili konkurenciu, vzrástla sila mužstva. Už to len potvrdiť," sú kapitánske slová pred jarou.

KAMEROVÝ A TURNIKETOVÝ SYSTÉM
Na štadión sa neustále pracuje, aby sa na ňom divák cítil čo najlepšie.
„Pred začiatkom nasledujúcej sezóny chceme mať kompletne vybudovaný kamerový a turniketový systém," zakončil tlačovku Galaba.